Latexové a luxusní matrace

 

Latexové matrace patří mezi nepružnější a nejměkčí matrace na trhu. Většinou bývají rozděleny do několika anatomických zón, které napomáhají k správnému rozložení tělesné váhy na matraci. Latexové matrace mají provzdušňující a odvzdušňující kanálky, které přispívají příznivě ke kvalitě spánku. Mají schopnost výborně se přizpůsobit ležícímu tělu a jsou vhodné i na polohovací rošty. Latexová pěna má otevřenou buněčnou strukturu. Ta zabezpečuje zdravé mikroklima, ve kterém jsou vlhkost a teplota přizpůsobeny spícímu. Latex nezpůsobuje pocit přílišného tepla nebo chladu a zaručuje perfektní vlhkost. Latec je přirozeně antibakteriální, zabraňuje plísním a jeprotiprašný.
 

Jak vybrat vhodnou matraci?

Samozřejmě záleží na velikosti postele, ale doporučuje se pro optimální délku matrace 20 cm nad výšku ležící postavy. Ideální šíře je 90 cm pro jednu osobu a 160 cm pro manželskou postel.
Tvrdost matrace by měla odpovídat našim zvyklostem. Hmotnost uživatele je přímoúměrná hmotnosti uživatele. Matrace se dělí do jednotlivých váhových kategorií a stupňů tvrdosti. Zónová tuhost je odvislá od disproporcí uživatele. Matrace by měla tělo pružně podpírat, při optimálně zvolené tuhosti by páteř měla v poloze na boku zůstat vždy v rovině. Můžete  volit z více zónových matrací s různou tuhostí.
Můžeme volit matrace oboustrané nebo z dělenými stranami zimní a letní se schopností absorpce vhkosti nebo naopak udržení tepla v závislosti na ročním období. Matrace by měli být vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů.
 
 
 Časté chyby při výběru matrací!
 
  • zvolit jednu společnou matraci pro manželskou postel
  • příliš měkká matrace způsobuje deformace páteře a bolest zad
  • příliš  tvrdá matrace způsobuje zvýšený tlak na klouby a páteř
  • špatná kombinace roštu a matrace (polohovací rošt s kombinací pružinovou matrací
LATEX PENTAL

LATEX PENTAL

Kvalitní latexová matrace je rozdělena do 5 anatomických zón, které zajišťují správnou tuhost v…

víc o produktu >

LATEX HR

LATEX HR

Kvalitní matrace HR je rozdělena do 5 anatomických zón. Tato matrace má díky vložené studené…

víc o produktu >