Matrace ze studené pěny

Studená pěna je nový materiál na výrobu matrací známá i pod názvem HR pěna. Studená pěna má lepší tvarovou stálost, je pevnější a vzdušnější než klasická polyuretanová pěna.  Variabilita studené pěny, její různá hustota a tuhost a její dokonalá tvarovatelnost umožňuje  vyhovět při sestavovaní matrací širokému spektru zákazníků. Matrace ze studené pěny jsou vhodné i na polohovací rošty.

Velkým trendem se  stala líná pěna. Je to materiál, který má dokonalou tvarovou přizpůsobivost.  Pod tlakem a teplem se pěna uvolní, změkne a přizpůsobí se ležícímu tělu.

Jak vybrat vhodnou matraci?

Samozřejmě záleží na velikosti postele, ale doporučuje se pro optimální délku matrace 20 cm nad výšku ležící postavy. Ideální šíře je 90 cm pro jednu osobu a 160 cm pro manželskou postel.
Tvrdost matrace by měla odpovídat našim zvyklostem. Hmotnost uživatele je přímoúměrná hmotnosti uživatele. Matrace se dělí do jednotlivých váhových kategorií a stupňů tvrdosti. Zónová tuhost je odvislá od disproporcí uživatele. Matrace by měla tělo pružně podpírat, při optimálně zvolené tuhosti by páteř měla v poloze na boku zůstat vždy v rovině. Můžete  volit z více zónových matrací s různou tuhostí.
Můžeme volit matrace oboustrané nebo z dělenými stranami zimní a letní se schopností absorpce vhkosti nebo naopak udržení tepla v závislosti na ročním období. Matrace by měli být vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů.
 
 
 Časté chyby při výběru matrací!
 
  • zvolit jednu společnou matraci pro manželskou postel
  • příliš měkká matrace způsobuje deformace páteře a bolest zad
  • příliš  tvrdá matrace způsobuje zvýšený tlak na klouby a páteř
  • špatná kombinace roštu a matrace (polohovací rošt s kombinací pružinovou matrací
Relax Visco

Relax Visco

RELAX VISCO Komfortní zdravotní matraci tvoří vhodně profilované jádro studené pěny HR 35,…

víc o produktu >

SANNI

SANNI

Zdravotní matrace ze studené pěny HR  je rozdělena do 5 anatomických zón. Vyznačuje se…

víc o produktu >

PREMIUM VISCO

PREMIUM VISCO

Jádro matrace ze studené pěny HR 30 je rozděleno do 7 anatomických zón. Vrchní strany je z 40 mm…

víc o produktu >